BENİM DÜNYAM KARALAMA DEFTERİM

Yeni Kararların Günüdür Pazartesi

23/11/2015

Yepyeni bir motivasyon yazısıyla karşınızdayım. Bugünün Pazartesi oluşundan mütevellit, aşırı derecede yoğun, uykusuz, aksi, lanet güne başladığımı düşünüyorsunuz değil mi? Yanılıyorsunuz. Ben artık yepyeni bir Fulya’yım; motivasyon dağına tırmanmaktayım!

Küçükken sınavlardan ya da karneden sonra sürekli “Artık bembeyaz bir sayfa açıyorum, yeni kararlar alıyorum.” diyip uygulardım. Babam da hep “Sayfa kareli mi çizgili mi?” gibi espriler yapar dururdu. Yepyeni kararlar alıyorum, bembeyaz bir sayfa açıyorum babam. Hem de bu seferki hem çizgisiz, hem karesiz, hem küçük, hem büyük, hem sınırsız ve en önemlisi sonsuz! Ucu bucağını bilmediğim bir defterde doyasıya yazmanın tadına varıyorum, varacağım da; eminim.

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı Pürneşe Ekibi ile sabahladık. okuyucularımız için birbirinden güzel içerikler hazırladık, yeni projeleri kafamızda tasarladık yazıya döktük, minik sürprizleri düşündük kararlaştırdık ve o akşam yeni yeni kararlar aldık. Tabi bunlar kendimiz ile ilgili kararlardı. Dün ise o kadar uykusuzluğa Pazar temizliğimi yaptım, mis gibi evimde kendime sıcacık bir kahve aldım ve yazılarıma göz gezdirdim. Kendi kendime düşündüm durdum. Hafif bir müzik açtım. Uykuyla karışık, algılarımın hala iyi olduğu anlarda çok düşündüm ve bazı kararlar verdim. Siz de eminim maddeler arasından kendinize ait birşeyler bulacaksınız.

-Her hafta Pazar günü, o haftayı tamamen planlayacağım ve bunu ajandama kaydedeceğim.
-Kız arkadaşlarıma, evet özellikle kız arkadaşlarıma daha çok vakit ayıracağım.
-Okunmayı bekleyen tüm kitaplarıma geri dönüş yapacağım ve hepsini bitireceğim.
-Sanat adına etrafımda neler varsa hepsini araştıracak ve bunu blogumda yazacağım. 
-Daha çok sosyal sorumluluk projesinde yer alacağım.
-Bloguma hergün olmasa da 2 günde 1 mutlaka(!) post yazacağım. 
-Youtube kanalıma daha çok özen göstermek.
-Yeni yıl planları yapmak, herkese minicik de olsa bir hediye alabilmek.
-Yaşadığım yerdeki tüm tiyatro oyunlarını izlemek. 
-Mutlaka bir SPA merkezine gidip, masaj yaptırmak.
-Ailemle daha çok zaman geçirmek.

Maddeler arasında sizin de yapmak istedikleriniz var mı?

Sevgiler

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply