KÜLTÜR-SANAT Sergi

SERGİ: HAYATIN NEŞVESİ

06/11/2018

Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkez’inde genç ressam Enes Subaşı’ nın “Hayatın Neşvesi” adlı resim sergisi açıldı. Sanatçı yağlı boya ve kelebek kanatları ile yaptığı 19 eserini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Kelebek kanatlarıyla yaptığı eserler ile Orta Afrika’nın başkenti Bengui’nin ormanlarında her gün milyonlarca kelebeğin doğduğunu, milyonlarcasının da öldüğünü dile getiren sanatçı, fakir olan yerli halkın bu kelebekleri topladığını, yüzlerce kelebek kanadından bu tabloları oluşturduklarını ve yapılan bu çalışmaların kendisini çok etkilediğini de ekledi. Afrika’dan getirdiği kelebek kanatları ile özenle çalışarak kendine özgü tablolar yapan Enes Subaşı, aynı zamanda sergide yağlı boya eserlerini de sergiliyor. Sanatçı,yaptığı her eserin insan hayatının bir duruşundan esinlenerek çalıştığını ifade ediyor.

Bazı eserlerini, dünyada çok az insanın yapabildiği taktik olan, aynı anda iki elini kullanarak yaptığını dile getiren genç ressamın eserlerini 15 Kasım tarihine kadar Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde izleyebilirsiniz.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply