BENİM DÜNYAM KARALAMA DEFTERİM

Radikal Kararların Senesidir 2016

05/01/2016

Nihayet radikal kararların senesi ;2016 geldi.. Uzun bir aradan sonra merhaba…

Kaliteli, bekleyen, sabreden ve zorluklarla mücadele edip gelen “Merhaba”; en içten merhabadır bana göre. O yüzden bu seferki merhabam daha içten, daha güçlü, daha kalıcı ve inanın bana, daha hırslı.

Uzun zamandır neden yoktum, neler oldu neler bitti diye soracak olursanız, hiçbirşey anlatmayacağım. Sebep çoktu, kırıklar çoktu, sırtımdan vurulduğum izlerin geçmesi biraz zaman aldı ama buna rağmen sebepsiz bir ara verdim gibi düşünüyorum. Çünkü 2016 bana çok iyi geldi ve bu yüzden bu sene olumsuzluk adına, hele ki 2015’te yoluma çıkan olumlu gibi görünüp aslında yoluma taş koyan, beni dibe çeken hiçbirşeyi düşünmeyeceğim ve konusmayacağım sizlerle. Sizlere de bana yansıtıldığı gibi yansıtmayacağım anlayacağınız. 2015 olumsuzlukları ile başladı, devam etti ama Aralık ayında beni mutluluktan havalara uçuran birçok olay ile tüm sene yaşanılan olumsuzlukları unutmamı sağladı. Nazar değmeyecekse ufaktan çıtlatayım. İşim ile ilgili harika gelişmelere şahit oldum, Youtube kanalım için harika bir oynatma kanalı bulduk en yakın arkadaşım ile, çok tatlı birkaç insanla tanıştım ve birkaç aksilik sonrasında şu anda bu sitede “yine, yeniden” sizinle birlikteyim 🙂 Ah, bir de tabi bu senenin Başak’lar için en iyi yıl olacağı söylentisinden sonra nasıl mutlu olmayayım kiiii?!

2016’da neler mi olacak? Çok şey değişecek. Daha ilk günlerde kendini gösterdi, daha da kalbime dokunacak bu sene eminim. Hem de en güzel şekilde! Çok büyük kararlar aldım. Hem kendi adıma hem kariyerim adına, hem de geleceğim adına.

*Daha çok kitap okuyacağım. Sayı geçen seneye göre daha da artacak, eminim.
*Kişisel gelişimim adına birçok seminer ve eğitime katılacağım.
*Sosyal medyadan çok, arkadaşlarımla bu sene yüzyüze daha çok zaman geçireceğim.
*Blogumla ve Youtube kanalımla daha çok ilgilenecek, bloga sürekli yazılar yazacak ve haftasonlarımı Youtube        kanalıma videolar çekmek için geçireceğim.
*Daha çok tiyatroya gideceğim, yeni oyunların hepsini izleyeceğim.
*Kafamda tasarladığım sosyal sorumluluk projesini 2016’da hayata geçireceğim.
*Hayatımdan çıkardığım kişiler beni çok kırdı. Bu sene ve sonrasında onları birdaha asla hayatıma almayarak, huzurumu tekrar kazanmaya çalışacağım.
*Kariyerimle ilgili bir sınava girmeyi düşünüyorum bu sene. Simdiden çalışmaya başladım bile.
*Değişik bir hobi edineceğim bu sene kendime. (Seçenekler arasında örgü örmek bile var, düşünün o kadar radikal değişiklik bana göre.)
*Daha çok yürüyüş yapacağım. Spor adına değil, doğayı hissetmek adına.
*Tek başıma yurtdışına gideceğim. (Babacım sevgiler)
*Herşeyi yine ve daha fazla olarak not alacağım ajandama, herşeyi!
*Bol bol fotoğraf çekeceğim ve paylaşacağım. Kim ne der, “Aman sıkılırlar da beni silerler.” diye düşünmeden, kendi oyun alanımda kendi hayatımı paylaşacağım.
*Kim ne der diye düşünmeden yaşayacağım bu sene, herşeyi, özgürce!
*Yeni dostluklar edineceğim ve yeni ortamlara daha sık gireceğim.

Umarım sırtımdaki yaralar da çabucak kapanır, fazlasıyla en yakınlarım tarafından vuruldum çünkü. Yeni yılımız kutlu olsun. Sizleri seviyorum!

Sevgiler

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Mehtap 04/03/2016 at 9:40 AM

    Merhaba Fulya Hanım, 2015 yılı benim içinde dibe vurduğum bir yıldı .Dediğiniz gibi en yakınım tarafından vuruldum, rüya olmasını istediğim uyanınca geçsin dediğim şeyler yaşadım. Ama sonra güçlü yanlarımı keşfettim, ayağa kalktım, bu sefer daha farklı olacağım dedim ve 2016 ya geldik. Bende 2016 yılı için güzel dileklerde bulunuyorum. Umarım bu yıl sizin için , benim için ve yeniden ayağa kalkan herkes için çok güzel bir yıl olsun. Umarım almış olduğunuz kararların daha fazlasını yaparsınız.. Sevgiler.

  • Leave a Reply