BENİM DÜNYAM KARALAMA DEFTERİM

Pazartesi İlhamları

21/03/2016

Uzun zamandır Pazartesi yazısı yazmıyordum, vakti geldi diye düşünüp hemen bilgisayar başına geçtim. Sizlere bugün uzun uzun bir motivasyon yazısı yazmayacağım. Bugün sizinle hangi sitelerden ilham aldığımı paylaşıyor olacağım. Haftaya nasıl başlıyorum belki bilmek istersiniz diye düşündüm. Tabi bu da bir motivasyon yazısı olacak. Çünkü ben ilham alınan platformların kişiyi motive ettiğini ve gün içerisindeki birçok şeyi dengede tuttuğu düşüncesindeyim. Siz de benim gibi düşünüyorsanız, buyrun ilham aldığım siteler…

  1. Haftaya başlamadan önce, Pazar günleri birçok okur gibi, tüm gazeteleri okumakla başlıyorum aslında yeni haftaya. Kaçırdığım bazı yazılar/haberler olabiliyor. Malum yoğun çalışıyoruz. Ama değer gördüğüm basılı yayınları bir yerde tutuyor, Pazar günleri okunmak üzere saklıyorum. Bu da bana medya gücü vermiş oluyor. Okuduğum basınlar arasında bir zamanlar bünyesinde yazarlık yaptığım Hürriyet alıyor. Sonrasında bu yerini Sözcü‘ye bırakıyor. Tabi sanmayın iki gazete ile kalıyorum. Geçtiğimiz haftadan kalan ve asla atmadığım gazetelerin köşelerini de okumadan geçmiyorum.
  2. Pazar günleri Milliyet Kitap‘a ba-yı-lı-yo-rum! Tam bir kitap aşığı olduğum için tüm yeniliklerden haberdar olabiliyorum, bu da beni çok huzurlu yapıyor.
  3. Kültür ve Sanat Yönetmenliği yaptığım için sanatla içli dışlıyım her daim ama haftasonu olduğunda sanatın içinde olmak yerine eğer o haftasonu programım yoksa, ben de sanat okuyorum. lebriz.com da bunlardan biri. Sitede müzayede, serg, galeri, projelere kadar sanata dair birçok şeyi takip edebiliyorum.
  4. Geçtiğimiz aylarda benimle çok tatlı bir röportaj yapan Pembe Kariyer sitesinden de sürekli ilham alıyorum. Türkiye’nin ilk kadın kariyer sitesi olan Pembe Kariyer; birçok kadının güzel başarı öykülerini anlatıyor. Hepsinden bir ders çıkarıyor, daha da güçleniyorum.
  5. Eğlenceli ve yaratıcı içeriklerinden dolayı Bigumigu adresini keyifle takip ediyorum. Aynı zamanda birçok etkinliği de yazdıklarından dolayı hergün 1-2 kez muhakkak tıklananlar listesinde 🙂
  6. Sanat denince akan sular durduğu için, Artful Living en çok takip edilesi sitelerden biri oluyor benim için. Birçok sergiyi takip ediyorum ama bu sitede onceden hiç duyulmayan sergiler/projeler oluyor; bu da beni yeni şeyler öğrenmeye daha çok itiyor.
  7. İlham aldığım sitelerden biri de; Khan Academy! Ücretsiz online eğitim veren bu site sanattan tutun, matematiğe, sosyal bilimlere kadar birçok konuda kullanıcıya ücretsiz bilgilendirme, hatta eğitim veriyor. Ben de sanat bölümünü çok kullanıyorum diyebilirim.
  8. Son olarak bana ilham veren ve gunumu güzelleştiren site Instagram’da bir kullanıcı! İsmi Li-Chi Pan! Oyle güzel, oyle huzurlu fotoğraflar paylasıyor ki, ilham almamak elde değil!

Umarım ilham aldığım bu siteleri beğenmişsinizdir. Sizin de bunlar dışında takip ettikleriniz varsa benimle paylaşabilirsiniz, listemi arttırır daha çok ilham alarak geçiririm günlerimi 🙂

Sevgiler

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply