BENİM DÜNYAM GEZİYORUM MEKAN ÖNERİLERİ

Paris’in Midyecisi Leon De Bruxelles

24/09/2015

Paris dönüşü çok yoğun olduğumdan anca paylaşımlara devam edebiliyorum.  Tüm Paris’i gezdik, dolaştık, ardından bir arkadaşımızın tavsiyesi ile Leon De Bruxelles’i bulduk. Mekan Paris’te çok ünlü. En muhteşem caddesi olan ChampsÉlysées caddesinde yer alıyor.

Dışardan bakınca denizi anımsatan renklere sahip olan bu mekanda zaten türlü türlü deniz ürünleri satılıyor. Aynı zamanda mezeler muhteşem. en meşhur yemeği ise midye! Biz de Değirmendere’li midyeciler olarak midye yemesek olmazdı diye düşünüp hemen midye sipariş verdik. Midye bizim bildiğimiz gibi içi pirinçle doldurulmuş şekilde gelmedi. İçi pilavsız, orjinal halde midyelerimiz sıcacık suyuyla birlikte geldi. Suyu o kadar güzeldi ki kaşıkladık durduk çorba gibi.  Gelen tencere midyenin yetmeyeceğini düşünüp, aşağıda görmüş olduklarınızı sipariş verdik. İnanamayacaksınız ama hepsini löp löp mideye indirdik.

Fakat ya çok yediğimizden ya da farklı geldiğinden peynirli midyeyi pek beğenemedik. Çok sıcak gelmişti, erimişti fakat üzerindeki brokoli tanecikleri hiç hoşumuza gitmedi. Onu bitiremedik. İçki olarak da biralarımızı yudumladık, mutluluğumuza içtik anlayacağınız.

 

 

Leon De Bruxelles çok hoş bir mekan. İçi dışından da hoş, eski filmlerdeki gibi bir mekanda yemek yiyorum sanırsınız. Paris’e gitmeden önce garsonların çoğunun kaba ve ilgisiz olduğu söylenmişti ama sanırım burası atlanmış ya da biz okumamışız. Mekanın çalışanları o kadar temiz, o kadar kibar ve güleryüzlülerdi ki ayaküstü bizlerle sohbet edip esprilerle akşamımıza ve soframıza renk kattılar. Fiyatları uygun değil, uçuk; bahsetmeden geçemeyeceğim. Sevgilimin büyük jestlerinden biri olduğundan tek tek fiyatlarına bakabilme şansım olmadı ama menüden hatırladığım kadarıyla bir tencere midye 25Euro filandı.

Ama her ne olursa olsun, eğer yolunuz Paris’e düşerse; uğramanızı öneririm. Her akşam değil, sadece bir akşam oraya gidip sevdiğinizle birlikte iki bira yudumlayıp birkaç meze yerseniz, neden bu kadar gidin diye ısrar ettiğimi anlarsınız.

Paris postlarına en kısa zamanda devam edeceğim.

Sevgiler

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply