GEZİYORUM MEKAN ÖNERİLERİ

Nutella Aşıklarının Buluştuğu Yer : Nutllove

08/01/2016

Nutella aşıkları buraya!

İnternet siteme kavuşmanın aşkıyla yanıp tutuşurken, bugün sizlere Kocaeli’de açılan harika bir mekandan bahsetmek istiyorum. Cansu ve Fatoş Kırmızıer kardeşlerin açıp, Kocaeli’ye farklılık getirdiğine inandığım bu güzel mekan; gün içerisinde birçok misafire ev sahipliği yapıyor. Birbirinden lezzetli nutellalı ürünleri ve harika kahveleri ile misafirperverliklerine bayıldığım kafenin dizaynına da hayran kaldım. En yakın arkadaşlarımla birlikte gittim, gördüm, sizler için en ünlü tatlılarından birini yedim ve henüz tanışmayan varsa; hemen sizlerle tanıştırmak istedim.

Nutllove dışardan baktığınızda küçücük bir mekan. Minnacık bir bahçesi var ama o kadar sıcak ki size anlatamam. İçeride 3-4 masa ile bar sandalyeleri konsepti, dışarda da 3 masası ile minnoş ama harika ötesi sevimli bir yer. (Ben sevimli olan herşeye minnoş deme huyunu nereden edindim?) İsminden de anlaşılacağı üzere Nutella detayı var heryerde. Hal böyle olunca mekanın rengi de beyaz ve kırmızı. Mekana girdiğim gibi güleryüzle karşılanıyorum. Bu, mekanlar konusunda tercih edilebilir en önemli özelliklerden biri bence. Hava soğu da olsa, hava almak adına dışarda oturuyoruz arkadaşlarımla. Ama içeriyi gezmeden duramıyorum, birkaç fotoğraf çekmek için izin alıyorum. Ama o büyüye kendimi kaptırıp, çektikçe çekiyorum.

Butik kafecilik mantığına uygun olarak dizayn edilen Nutllove’ın iç mekanında beni bu ayıcık karşılıyor. Buranın maskotu imiş kendisi. Sarılıp öpüyorum kendisini, peluşlara olan aşkım sebebiyle. Baş köşede duruyor bu ayıcık, içeriyi ve çalışanları koruyor anlayacağınız. Ama sanırım arada Nutella kavanozlarından da kaşık kaşık götürüyor gibi geliyor bana 🙂

fulya_kucukaksoy

Tatlılar arasında en lezzetlisini bulmaya çalışıyoruz ama zor. Çünkü hepsinin bir albenisi var. Cupcakeler, kavanozdaki tatlılar, cheesecakeler derken kafamız karışıyor ve önerileri alarak cheesecakete karar kılıyoruz, aklımızda diğer tatlıları da bırakarak. Harika bir lezzeti var.. Tamamen nutella ile yapılan bir tatlı. Ağır değil ama yavaş yavaş yenilirse iliklerinize kadar tadını hissedebiliyorsunuz. Bir de yanında sıcacık kahvelerimiz geliyor, değmeyin keyfimize.

1937408_959370324099668_9036926140556635914_n

946786_959370250766342_484182529708159425_n

Saatlerce oturduk, sohbet ettik, bir türlü kalkmak istemedik Nutllove’dan. Ortamın enerjisi, çalışanların güleryüzü ve tatlıların nefis lezzetinden çok memnun kaldık. Fiyatlar da çok uygun. Mekan, doğumgünü partilerine ve özel toplantılar da açık aynı zamanda. İstenildiği ve rezervasyon yaptırıldığı taktirde harika organizasyonlara ev sahipliği yapıyorlar. Haftanın 7 günü 11:00-23:00 arasında açık olan Nutllove’da sabahları Fransız kahvaltıları bile yapabilirsiniz. Yeri nerede diye sorarsanız Eski Kocaeli Valiliğinin hemen ara sokağında. Zaten birçok kişi artık müdavimi olduğundan, kimse sorsanız gösterirler.

Misafirperverlikleri ve leziz sunumları için Nutllove’ın harika kardeşlerine teşekkürler. Bundan sonra çok sık görüşeceğiz gibi duruyor.

Sevgiler

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply