BENİM DÜNYAM KARALAMA DEFTERİM

Mutluluğun 20 Sırrı

28/08/2016

Merhaba,

Size bir surprizim var. Bundan sonra her Cuma yazılarıma Yeni Kocaeli  gazetesinden okuyabileceksiniz. İlk yazımı da bir ara paylaşacağım ama bugün sizlere geçtiğimiz Cuma siteye eklenen yazımı paylaşmak istedim. Burada da yazılarımı yayınlıyor olacağım. Umarım beğenirsiniz. Simdiden keyifli okumalar!

Merhaba sevgili okurlar! Bugün motivasyonun dibine vurmak için sizinleyim. Mutlu sabahlara uyanmanızı, musmutlu birgün geçirmenizi  ve günü yine mutlu bir şekilde günü kapatmanızı saplayacak bazı önerilerim olacak. Umarım başarırım ve okumanız bittikten sonra yolunuzu biraz aydınlatmış olurum. Hadi başlayalım.

Şimdi ölüm döşeğinde olduğunuzu düşünün. (Gerildiniz farkındayım, hatta bana gıcık olmaya başladınız, yok yok, hala sevimliyim!) Konuyu saptırmayalım. Ölüm döşeğindeyken nelerden pişmanlık duyarsınız? Durun durun, düşündürmeyeceğim çok fazla sizi. Armutun pişirilip, ağzımıza düşürülmesine alışık olduğumuzdan bu konu da araştırılmış ve çoğu aşağıdaki cevapları vermiş.

*Keşke kendi hayatımı yaşama cesareti gösterebilseydim.
*Keşke o kadar çok çalışmasaydım.
*Keşke duygularımı açıklama cesareti gösterebilseydim.
*Keşke arkadaşlarımla daha fazla görüşseydim.
*Keşke daha mutlu olmama izin verseydim.

Ne kadar anlamlı ve ne kadar içten söylenen pişmanlıklar değil mi? Kendi hayatımıza dair ne çok pişmanlığımız var. Ölüm döşeğinde pişmanlıklarımızın yüzüme bu kadar vurulması kaçınılmaz. Bunları okuyunca aklıma şu soru geliyor. Yeteri kadar mutlu musunuz şu anki hayatınızdan? Cevabınız hayırsa, hala değiştirebilecek şeylerimiz var demektir. Yolumuzu aydınlatabiliriz, risk alabiliriz, çünkü yeteri kadar mutsuz değiliz aslında; sadece öyle sanıyoruz. Hadi bugün biraz mutluluğun tarifini yapalım. Benim de cok ihtiyacım var uzun zamandır. (Nil Karaibrahimgil gibi 3 yumurtayı kırıp sevgimizi eklemeyeceğiz söz.)

Yazının devamına yenikocaeli.com/fulyakucukaksoy linkinden ulaşabilirsiniz.

Sevgiler,
Fulya

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply