KARALAMA DEFTERİM

Kazım Koyuncu Anısına…

25/06/2019

Bundan tam 4 sene önce, bir gün, hayatta en çok sevdiğim adamla Amasra’ya doğru yola çıkmıştık. Hayatta en çok sevdiğim dediysem abartmadım. Ondan fazla da kimseyi sevemedim, aşık olamadım, hoşlanamadım. Neyse konumuz bu değil.

Amasra’ya daha önce hiç gitmemiştim. O da oralarda büyümüş, çocukluğu oralarda geçmiş bir adamdı. Tek isteği çocukken yürüdüğü yerlerden beraber yürüyelim, anısı olan şehire “Bak Fulya’yla geldim” diyebilmekti belki de. Tek tek her adım attığı sokağı, mekanı gezdik beraber, tanıdığı kişilere “Biz beraber geldik bu sefer” diyebildik. Çok güzel bir otelde kaldık, anılarımıza yeni anılar eklemiştik.

Neden Kazım Koyuncu başlıklı bir yazıda eski sevgilini anlatıyorsun derseniz, ufacık bir an anlatıp kaçmak için buradayım bugün.

İnkumu Plajı’nı muhakkak duymuşsunuzdur. Kazım Koyuncu’yu senelerdir, üniversite zamanlarımdan beri biliyorum ama bana onu sorsanız direkt İnkumu’ndaki bir an gelir. Arabadayken, bir anda Kazım Koyuncu ve Şevval Sam’ın söylediği türkü; Ben Seni Sevdiğimi Dünyalara Bildirdim… O an nasıl gözlerimin dolduğunu, 4 sene sonra bile hatırlıyorum. Kazım Koyuncu’nun sesinden mi, Şevval Sam’ın naifliğinden mi, sözlerin duygusallığından mı yoksa yaşadığım aşkın boyutsuzluğundan mı bilemem ama hala hatırlarım, dün gibi…

kazım koyuncu ile ilgili görsel sonucu

Bugün Kazım Koyuncu’nun ölüm yıldönümü iken; aklıma gelen bir türküsü ile güzel anılarla anmak isterim. İyi ki vardın, iyi ki seni dinleme imkanım oldu ve iyi ki o gün bana o duyguları yaşattın. Teşekkürler.

oldu hayli zamanlar 
görmedum sevduğumi…

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply