ETKİNLİK GEZİYORUM

Bir Tutkudur Kahve : İstanbul Coffee Festival

26/10/2015

Kahve denince akan sular durur bende. Kahve kelimesini duyduğum anda kokusunu da burnumda hissederim. Kahve içerisindeki kafein sebebiyle uyandırır, güçlü ve zinde tutar ya insanı, işte bende işlemez bu durum. Üniversite yıllarında kahve içip ayakta kalmaya çalışan, sınavlara çalışan arkadaşlarımın tam aksine kahve içip sakinleşen, anında uyuyan biriyim çünkü ben. İçimi ısıtıyor ne yapayım 🙂

 

Geçtiğimiz sene katılmayı çok istediğim ama son anda yetişemediğim bir festivaldeydim bu haftasonu. İstanbul Coffee Festival’inde… Haydarpaşa Garı’nda düzenlenen organizasyondan 22-25 Ekim arasında toplam 3 gün sürdü. Son gün bile ilk günki kalabalık olduğunu söyleyen stand sahipleri son ana kadar enerjilerinden birşey kaybetmemiş gözüküyordu. Güzel, sıcacık sohbetli, eğlenceli bir yolculuktan sonra Haydarpaşa Garı’nın görkemli manzarası ve efsunlu havası eşliğinde sıcacık kahvelerimizi yudumladık, yanında çikolatalar yedik, bol bol gezdik, alışveriş yaptık, yeni kahve tutkunlarıyla tanıştık. Jazz havasının her metrekarede hissedildiği, buram buram kahve ve atıştırmalıkların kokusu eşliğinde 4 saat geçirdik. 4 değil 44 saat verseler ayrılmazdım ya oradan, neyse.

Haydarpaşa Garı, kahve festivali sebebiyle harika bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için daha görkemli ve kendinden emin bir görüntü sergiliyordu. Gerçekten öyle, gülmeyin! Kokusu bile başkaydı dün garın. İçeri girdiğimiz anda etrafa yayılan buram buram kahve kokusu, 4 saatin harika geçeceğinin bir nevi garantisiydi. Kahve sunumları, eğlenceli ve öğretici workshoplar, lezzet tadım standları; önünde kuyruk olan yerlerdi. Tüm kahveleri denedik diyebilirim. Azar azar alıp, hepsinin tadına baktık. En çok ilgimi çekenler kendi kahvelerini bizler önünde özel olarak demleyip hazırlayan firmalardı diyebilirim. İçtiğimiz kahveleri ve henüz duymadığımız birçok kahveyi, ustaların ellerinden tek tek izledik. Çok guzel bir deneyimdi.Sizler için minik bir video da hazırladım, hafta içi Youtube kanalımda olacak. Oradan da beni takip etmeyenler için link–> youtube/fulyakucukaksoy

Festivalde sayısız stand vardı. Kahve makinelerinden tutun, festivale özgü kıyafet/kupa/vb şeyler satan standlara, heykeltraş, ressamlardan tutun, motosiklet standlarına kadar birçok yenilikle karşı karşıya geldik. Aklımız en çok kahve sunumlarında kaldı o ayrı. Türk kahvesi için tahtadan sunum tabakları favorilerimizden biri oldu. Önümüzdeki sene hepsinden alacağız diye kararlaştırdık. Tabi önümüzdeki sene alınacaklar listesine birbirinden güzel kahve makineleri de girdi.

Haydarpaşa Garı’nda tanıştığımız birçok sanatçı da oldu. Resimden tutun, fotoğrafa, heykelden tutun, keçelere kadar birçok sanat standı da festivalde yerini almıştı. Kocaeli Bahçecik’ten sanatçıları görmek beni çok gururlandırdı. Henüz bihaber olduğum sosyal sorumluluk projelerini de görmüş oldum, daha da anlamlı geldi festival benim için. Aynı zamanda garın içindeki rengarenk boyanmış trenlerin içinde sıcak sohbetler gerçekleştirmek, mini kahve videoları izlemek harikaydı.

Emeği geçen tüm İstanbul Coffee Festival ekibini tebrik ederim. Harika birgün geçirdik sayelerinde.
Detaylı fotoğraflar için lütfen linki tıklayın–> www.facebook.com/fulyakucukaksoycom

Sevgiler

 

 

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply Esra Erdal 26/10/2015 at 10:51 AM

    Yine harika bir yazı olmuş, kalemine sağlık.

    • Reply Fulya 26/10/2015 at 11:02 AM

      Beğenilerin için çok teşekkür ederim Sevgili Esra. Destekleriniz benim icin önemli. Sevgiler.

    Leave a Reply