GEZİYORUM MEKAN ÖNERİLERİ

Huzur Oteli : Papuli Butik Otel

06/06/2017

Geçtiğimiz haftasonu “Yakınlarda bir yere gitsek ama kendimizi uzakta hissetsek, tatil gibi filan olsa…” diye düşünürken, haftasonu olduğundan temizlik vs de yapmışken, bir surprizle Karamürsel’e, Papuli Butik Otel‘de bulduk kendimizi. Uzun zamandan beri gitmek istediğimiz bir yerdi, Cumartesi günümüzün en keyifli anlarını yaşadık.

Papuli Butik Otel, Karamürsel’in Çamçukur lokasyonunda bulunuyor. Merkeze 4 km uzaklıkta yer alıyor. Karadeniz aşığı biri olarak bu laz köyüne bayıldım. Papuli Butik Otel’in otel kısmı da yine Doğu Karadeniz evlerinden esinlenerek taş blok üzerine kurulu, ahşap ve tuğladan oluşuyor. Otel 2 katlı, içeriye girdiğinizde harika bir ahşap kokusuyla karşılanıyorsunuz. Bayram sonrası açılacak olan toplam 7 odası da köy evlerindeki odalar gibi sıcacık, huzurlu. (Yazar burada ne doğumgünleri, ne düğün nişan yapılır diye iç geçiriyordu.)

Biz Ramazan dolayısıyla  iftar menülerinden tavuk ve et olanları tercih edip, iftarlıklarımızın hazırlandığı masamıza erkenden gidip kurulduk. Hava çok güzel olduğundan erken gidip oranın keyfini çıkaralım istedik. Tabi birkaç fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedik.

Harika bir doğal yaşam konsepti var burada…
Meyve ağaçları, taş toprak kokusu, yemekler şahane, hizmet tüm masalar dolu olmasına rağmen çok hızlı, çalışanlar güleryüzlü, tuvaletler tertemiz daha ne diyeyim… Ailelerinden gelen bu harika evi, butik bir otele çevirerek bir riske giren bu harika aileyi de tebrik etmemek elde  değil. İftara gittiğimiz restaurantları 23:30’a kadar hizmet veriyor. Yemeğinizi yerken bir yandan manzarayı izleyebilir, bir yandan da dağ kokusunu içinize çekebilirsiniz. Aynın zamanda 07:00-13:00 saatleri arasında bu mekanda birbirinden lezzetli kahvaltılarını da deneyebilirsiniz. Eğer ev yapımı ekşi mayalı ekmek seviyorsanız, muhakkak kahvaltılarında denk geleceksiniz ve bayılacaksınız.

Bizim için en güzel özelliklerinden biri de evcil hayvanımızla mekana kabul edilişimiz oldu. Çünkü evcil hayvanı olanlarlar beni anlayacaktır, Papyon’la bir mekana gidebilmek çok zor. Ki bizimki minik bir Yorkshire olmasına rağmen, hayvan kabul etmeyen, hayvan dostu olmayan mekanlar var. Ama Papuli Butik Otel’i arayıp bu durumu söylediğimizde  cevapları “Aaa tabi ki, bekliyoruz sizi!” olmuştu. Mutlulukla şaşırmanın arasında birşey yaşadığım doğru. (Bu arada yazar en kısa zamanda hayvan dostu mekanlarla ilgili bir yazı hazırlayacak, duyurulur!)

Bu harika bir otele rezervasyon yaptırmak isterseniz, kendilerine http://www.papulibutikotel.com linkinden ulaşabilirsiniz.

Sevgiler

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply