BENİM DÜNYAM

Evcil Hayvan Kuaförü Deneyimi : Petzz Kuaför

03/04/2019

Tüm okuyucularıma merhaba!

Geçiğimiz hafta sonu kazandığımız bir çekiliş sonrası köpeğim Papyon ile çekilişi kazandığımız yere Petzzkuaför’e gittik ve deneyimlerimizi sizinle paylaşmak istedik.

Öncelikle bilmeyenler için benim 2015 Eylül 5 doğumlu (Evet aynı gün doğmuşuz) bir köpeğim var. Cinsi Yorkshire Terrier. Erkek ve çok cana yakın bir köpek.  Papyon ile 9 aylıktan beraber geziyor, yeni mekanları keşfediyor, yeni dostlarla tanışıyoruz. Bir blogger köpeği olmak kolay değil tabi 🙂

Geçtiğimiz Pazar günü de beraber Petzzkuaför‘de harika bir deneyim yaşadık. Kısa  süre önce Petzzkuaför’de yapılan çekilişi babam kazanmıştı, haliyle biz de bir Pazar sabahı babam, ben ve Papyon olmak üzere kuaförümüzün yolunu tuttuk. Çekilişte traş, banyo ve tırnak kesimi kazandığımızı belirterek girdik içeri. Bizi pet kuaförü Ömer Bey karşıladı güleryüzü ile. Sarı patili işaretleri takip edip üst kata çıktık.

Küçük bir yer ama evcil hayvanlarınız için olacak her türlü işlem, burada ayrı ayrı yerlerde yapılıyor. Kuaför ve yıkama işlemleri üst katta oluyor mesela. İki sedye var. Üstüne patili dostlarınızı alıyorlar ve işleme başlıyorlar. Papyon’u da pet kuaförü Ömer Bey ve Doğuş Bey teslim aldı, istediğim her an içeri girebileceğimi ya da istersem camekandan izleyebileceğimi söylediler. Ben de tabi arada hem dışardan baktım hem de fotoğraf çekmek için içeriye daldım 🙂

Papyon normalde Değirmendere’deki veterinerde saatler süren traş maceralarına alışık olduğundan ve bu işlemi hiç sevmeyeceğinden, başta bizi saatlerin beklediğini düşündüm. Ama ekip o kadar cana yakın, o kadar sakin ve deneyimlilerdi ki hem Papyon onları sevdi hem de onlar Papyon’u. Haliyle sanırım tüm işlem toplam 40-45 dakika sürdü. Tüm işlem dediğim şeyin içinde de traş, banyo, tırnak kesimi, tüm temizlik ve fön de vardı. Papyon o kadar güzelleşti ki daha önce onu hiç böyle görmemiştim 🙂

Papyon’un tüyleri bir garip. Evet evet doğru okudunuz, o kadar kıvırcık ki taramak istesek tarayamıyoruz, yıkadığımızda keçe gibi oluyor, bir türlü bu problemi çözemiyoruz. Hal böyle olunca sürekli krem/tüy açıcı kullanıyoruz. E tüyler uzun olunca zatene koku problemi de bir hayli fazla oluyor. Evet köpek dediğiniz zaten kokar ama tüyler hava almıyorsa daha da artıyor bu. Bu sorunumuzu Petzz Kuaför çözdü ve yalan yok 2 haftadır yıkamıyoruz ve hala öpülesi mislikte kokuyor.

Petzz Kuaför’de evcil hayvanınızın tüy durumuna göre ya makas ya da makine ile traş yapılıyor. Ayrıca dostunuzun ne kadar tüy kesiminin olması gerektiğine zaten uzman kadroları karar veriyor. Biliyorsunuz her şeyin çoğu zarar. Şunu da unutmayalım, evcil hayvanlarınız tüyleri kesildi diye donmayacak ya da çirkin gözükmeyecek. Tüy bakımları, dökülmelerinin önlenmesi ve cilt bakımları için de gerekli şeylerden biri de bu.

Petzz Kuaför’de evcil hayvanlarınız bakım öncesi ve sonrası petzz taks ile evden alınıp geri eve kadar da bırakılıyor. Bence İstanbullular için harika bir fırsat, keşke buralarda da böyle deneyimli çalışanlar olsa.

Petzz Kuaför tamamen ırklara özel çalışan bir yer. Yani evcil hayvanınızın yapısına, cinsiyetine, cinsine özel davranıyorlar. Şampuanları bile sevimli dostunuza uygun dermotolojik içerikli.

Eğer siz de bizim gibi kuaför arayışı içindeyseniz memnun kaldığımız bu güzel yeri 0216 464 34 34 nolu numaradan ya da bu linkten–> https://petzzkuafor.com/ inceleyebilirsiniz.

Sevgiler,
Fulya & Papyon

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply