Konser KÜLTÜR-SANAT

En Güzel Doğumgünü Haftam!

31/08/2016

Bundan tam 1 sene açmışız bu siteyi, 1 sene önce beraber merhaba demişiz bu siteye ve tam 1 yıl sonra tekrar sizinle bir doğumgünü sohbeti yapmaya geldim. Bilenler vardır, ben doğumgunumu 10 gün önceden filan kutlarım, kutlu doğum haftası baaabında! Haliyle bu sene de oyle oldu. Daha 1 hafta kala ben başladım planlar, programlar. Geçtiğimiz günlerde Gezgin Nerede ‘nin daveti ile Harbiye Cemil Topuzlu’da Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında Göksel konserine gittim. Kocaeli’den İstanbul’a 2 saatte gittikten sonra, öncesinde bir yemek yedik; ardından da harika bir konser dinledik.

Seneler önce Kocaeli’de bir konserine katılmıştım Göksel’in. Küçük bir sahne olduğundan haliyle çok keyif alamamıştım ama bu sefer farklı olacağı zaten belliydi. Konser 21:00’de başlayacak denilmesine rağmen biraz gecikmeli başlasa da Göksel’in o samimiyeti, sıcakkanlılığı ve sahnedeki sevimliliği beklediğimiz dakikaları unutturdu. Son zamanlarda çıkış yaptığı “Denize Bıraksam” isimli şarkı ile giriş yaptı Göksel. Siyah beyaz harika bir elbise giymişti, sahnede kuğu gibiydi adeta. Konser boyunca 3 tane elbise değiştirdi. İlki siyah beyazdı, son şarkılarını seslendirdi bu elbise ile. İkincisi siyah dizi boyutundaydı, sonuncusu ise pembe tüllü bir elbiseydi. Kariyerine başladığı günden bugüne favori olan tüm parçalarını seslendirdi. Tabi hep bir ağızdan eşlik ettik bizler de. Farkına vardım da her şarkısını biliyormuşum! 🙂

gökselharbiyede

Sabır, Günün Birinde, Senden Başka şarkıları ile coştuk da coştuk. Zülfü Livaneli’nin Karlı Kayın Ormanı isimli şarkısına yaptığı cover ile ise tüylerim diken diken bir şekilde oradaydım diyebilirim. Nasıl güzel söyledi, nasıl içten söyledi anlatamam. Oldum olası bebek gibi sesi olmasına rağmen severim ben Göksel’in sesini. Çok güçlü bir sesi vardır ve sahneye her daim hakimiyet kurmuştur. O akşam da öyleydi. Özellikle orkestrası ha-rii-kayy-dıı! Konser boyunca konsere gelemeyenler için Fizy canlı olarak konseri yayınladı. Bence konsere gelemeyenler için harika bir uygulama kendilerini tebrik ediyorum.

Evrim’in bu güzel daveti için kendisine huzurunuzda çok teşekkür ederim. Bundan sonra bizi daha sık göreceksiniz, simdiden söyleyeyim!

Bu arada Göksel’in yeni video klibi Isırgan da yayındaymış, siddetle önerilir. Simdiden hastası oldum!

Sevgiler

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply Necibe Maşlak 31/08/2016 at 2:02 PM

  Harika bir anlatım olmuş canım. Çok eğlenceli geçtiği de kesin …

 • Reply gezginnerede 31/08/2016 at 2:13 PM

  Kutlamalar başlasın şimdiden 🙂

 • Reply Nihan 06/09/2016 at 12:56 AM

  nice güzel yaşlara birtanem
  herşeyin en güzelini hakediyorsun
  kocaman öpüyoruz cnm benim

 • Leave a Reply