BENİM DÜNYAM MARKA İŞBİRLİKLERİ

Clinica Esthetic ile Radyofrekans Deneyimi

20/11/2015

Blogu açtığım ilk zamanlarda marka işbirliklerimi merak eden  çok olmuştu. Tek tek hangi markalarla çalışacağımı yazmak yerine, onları minik sürprizlerle sizle tanıştırmak istedim. Clinica Esthetic de bunlardan biriydi. Geçtiğimiz hafta Clinica Esthetic‘in sahibi Pınar Sarıoğlu’nun daveti ile kendimi bir prenses gibi hissettim ve bu özel günümü sizlerle paylaşmak istedim.

Clinica Esthetic henüz yeni bir bebek gibi Pınar Hanım için. Yaklaşık 3 ay önce açılan Makas İzmit’in hemen yanında yer alıyor merkez.  Girişte sizi güleryüzüyle karşılayan personelleri görünce doğru yere geldiğinizi anlıyorsunuz. Bembeyaz detaylarla dizayn edilmiş bir yer Clinica Esthetic. İlk olarak Pınar Hanım ile kısa bir sohbet ediyoruz ve ilk işlemimiz olan Radyo Frekans’a başlamak için odaya giriyoruz.

 

 

Radyofrekans işlemine ilk olarak birlikte uygulanacak cihazı tanımakla başladık. Sonrasında cildim temizlendi, makyajım silindi. Daha o anda ne kadar özenle çalışılacağını hissetmiştim. Kendimi tamamen Pınar Hanım’ın ellerine bırakmıştım çoktan.

Radyo Frekans işlemi cilde çok iyi gelen bir işlem. 2 tane yüz başlığı olan bir cihaz yardımıyla uygulanıyor. Bu işlem ciltteki kasların çalışmasını sağlıyor. İşlem cilde sürülen jel yardımıyla başlıyor. Jel sonrasında yüz başlıkları cilde temas ettiriliyor. Başlık yavaş yavaş ısınmaya başlıyor ciltle temas ettiğinde. Fakat birebir uygulanan biri olarak söylemem gerekir ki, bu ısıdan korkmayın. Isı cildi yakmıyor ve yanıcı bir his de uyandırmıyor.  Radyofrekans  işleminde uygulanan bu ısı gıdı problemlerini çözüyor. (Yazıyı okuyan genç arkadaşlar sakın ha “Bende gıdı yok, yaşım genç.” demesin. Gıdı problemi genç yaşta da oluyormuş öğrendim.) Aynı zamanda bu işle mimik çizgilerinde açılmayı sağlıyor. Tabi en güzel özelliklerinden biri de işlem esnasında çok zaman harcanmıyor olması.

 

Radyo frekans işleminde cilde ısı veren başlıktan sonra 2. başlık kullanılıyor. Ciltte jel dururken uygulanan bu işlemde başlığın cildinizi tek tek çektiğini hissediyorsunuz. Bu aşamada aslında çekilen cildiniz değil, kaslarınız. Başta da belirttiğim gibi amaç kasların daha çok çalışması. Tabi bu ikinci başlık kaslarınızın yanı sıra kolajen yapıyı da harekete geçirmeye yardımcı oluyor.

Peki radyo frekans işlemi sonrasında ne gibi sonuçlar oldu derseniz…

Cildimi pamuk gibi hissettim. Seans sonrasında rahatlamış, sanki tertemiz bir dağda nefes almış, sauna ya da Spa’dan çıkmış gibi pespembe yanaklı hissettim. Ayrıca bu durum tüm gün sürdü, beni çok rahat hissettirdi.

 

Mimik çizgilerinin açılmasını, bu sayede kaslarınızın hergünden daha fazla çalışmasını istiyorsanız ve herşeyden önce kendinize bir hediye vermek istiyorsanız radyo frekans işlemi ile tanışın derim. Clinica Esthetic‘te kendinizi bir de uzman ellere emanet edince ne demek istediğimi anlayacaksınız. Pınar Hanım’a bu güzel gün ve kendimi prenses gibi hissetmemi sağladııkları için teşekkür ederim.

Peki sadece radyo frekansla kalır mıyım, tabi ki hayır! Pınar Hanım bana radyo frekans sonrası harika bir cilt bakımı uyguladı. Hassas bir cildim olduğundan buna uygun bir bakım yapıldı cildime. Merak ediyorsanız, lütfen takipte kalın. Bir sonraki postta cilt bakımımı anlatıyor olacağım. Şimdilik hoşçakalın.

Sevgiler

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Clinica Eshtetic ile Cilt Bakımı 23/11/2015 at 9:23 AM

    […] önceki yazım Clinica Esthetic ile Radyofrekans Deneyimi‘nden sonra yepyeni bir deneyim ile karşınızdayım. Kuru cildimi nasıl düzene sokarım […]

  • Leave a Reply