MARKA İŞBİRLİKLERİ

Clinica Esthetic ile Cilt Bakımı

23/11/2015

Merhaba,

Bir önceki yazım Clinica Esthetic ile Radyofrekans Deneyimi‘nden sonra yepyeni bir deneyim ile karşınızdayım. Kuru cildimi nasıl düzene sokarım diye düşünürken; Clinica Esthetic tarafından geçtiğimiz gün cildime harika bir bakım uygulandı. İlk olarak göz makyajımı silmekle başladı işleme Pınar Hanım. Tamamen içeriği bitkisel olan ürünlerle yapılan bu temizleme işleminde korktuğum tek şey lenslerimin zarar görmesiydi. Comfort Zone ürünleri ile cilt bakımı seansına başladık.

Hassas ve kuru bir cildim olduğu için bugüne kadar hep yanlış işlemler uyguladığımı Clinica Esthetic‘e gelince anladım. Çünkü bugüne kadar cildim için yaptığım tüm uygulamaların cildimde oluşturduğu  hasarları Pınar Hanım fark etti ve onarmaya ilk seanstan başladı.

 

Clinica Esthetic ‘in cilt bakımı işleminde en sevdiğim özelliklerinden biri ürünleri fırça değil, el ile uyguluyor olması. Nedenini soruyorum Pınar Hanım’a, elle uygulamanın daha sıcak bir yaklaşım olduğunu söylüyor. “Fırçalar cildi tahriş ediyor, daha çok kızarıklığa ve cildin çizilmesine sebep oluyor. Bizim yaptığımız daha samimi, daha sıcak ve enerjinin daha fazla hissedildiği bir uygulama.” diyerek aynı zamanda hassas cildime nem içerikli bakımı uygulamaya başlıyor.  Cildim kuru ve aşırı hassas olduğundan ve cilt bariyerim çok güçlü olmadığından nem içerikli bir bakım uyguluyor Pınar Hanım. İlk olarak cildim tamamen temizleniyor ve enzim peelingi uygulanıyor. Enzim peeling; bildiğimiz diğer peeling uygulamaları gibi partekül içermiyor. Granülsüz peeling olarak adlandırılan bu işlem cildime nem kazandırıyor.

Bugüne kadar cildime her hafta peeling yapan ben, bunun yanlış olduğunu yine Pınar Hanım’dan öğreniyorum. Çünkü kuru ve hassas cildime bugüne kadar yaptığım peeling uygulamaları daha da hasar vermiş, daha da hassaslaştırmış. Ayda 1 kere peeling uygulaması yapmam gerektiğini öğreniyorum ve bu peeling muhakkak granülsüz olmalıymış.

Enzim peelingi iyice cildime masajla yedirdikten sonra nem maskesi uygulanıyor ve bu maske 15-20 dakika cildimde kalıyor. Mis gibi kokan, içeriği bitkisel olan ürünün cildimde daha fazla durmasını istiyorum, o ayrı 🙂 Nem maskesinden sonra kuru ve hassas cildime uygun bir nemlendirici uyguluyor Pınar Hanım ve sonrasında yine cildime uygun bir göz kremi uygulanıyor. Bu uygulamalar sırasında 15 dakika beklerken ellerime kremler sürüp masaj yapıyor Pınar Hanım. Gözlerimi kapıyorum ve dinleniyorum, kendimi dinliyorum, hafif çalan müzik eşliğinde tekrar Clinica Esthetic ‘te olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.

 

 

 

Seans bitiminde aşırı derece dinlenmiş, rahatlamış ve ferahlamış hissettim. Bundan sonra cilt bakımımı burada yaptıracağımın garantisiydi bu ferahlık hissi aslında. Bu güzel gün ve cildimi yeniden canlandırdıkları için Clinica Esthetic ‘e sonsuz teşekkürler.

Unutmayın; cildiniz sizin geleceğiniz!

Sevgiler

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply