KARALAMA DEFTERİM

Karalama Defterim: Benim İçimde Bir Kedi

07/12/2017

Geçtiğimiz günlerde bir kediye yapılan vahşeti duydunuz mu? Ben duydum! Ama izleyemedim. İçim el vermedi, nefesim kesildi düşündükçe ve içim acıdı. Çok ağladım, birçok kişi gibi gidip o adamı öldürmek istedim. Ben de o adamı yerden yere vurmak, üzerinde sigara söndürmek, tekmelemek, öldürmek için herşeyi yapmak istedim. “Sarhoştum, sevgilimden ayrılmıştım, üzgündüm.” gibi salak saçma bahanelere sığındı biliyor musunuz? Sevgilisinden ayrılmışmış! Biz ölüyoruz burada da bir sokak kedisini geçtim, karıncayı öldürmemek için bastığımız yeri kontrol ediyoruz,  sen kimsin sokaktaki bir yavruyu öldürebiliyorsun?!

İçim acıyor, aklım almıyor.. Evimde 1 köpek, 2 tane kedi var. Hatta bu ara izin verse ailem bir tane daha sokaga atılacak köpeği alacaktım düşünün. Sokakta olmasın, üşüyerek yaşamasın, kar geliyor, soğuklar kapıda diye bir tane cana ev açayım derdindeydim. Ucunu de sahiplendim biliyor musunuz? Biri daha bebekti arkadaşımdan aldım, birini mesafeler aşıp koynuma soktum, köpeğim ise dövülüyordu bulduğumda -ki Yorkshire kendisi, zaten ne canı varsa.. Ve o günden beri koynumda büyüdüler, kokuma alıştılar, birbirimizden vazgeçemeyişimiz bundan.

Geçtiğimiz günlerde takipçilerimden bir tanesi bana mesaj atmış. Küçük bir arkadaşımız belli, mesajı yazışından, bana abla diyişinden anladım. Mesajda hayvanları çok sevdiğinden, sokaktan bir hayvan eve almak istediğinden fakat bunun için bütçesi olmadığından bahsetmiş. Ama bunu  çok istediği için ailesini ikna ettiğini eklemiş. İkna etme politikası da şöyle: Eğer ki harçlıklarından çok harcama yapmazsa, bir köpek sahiplenecekler ve yarı yarıya odeyecekler ailesi ile köpeğin tüm masraflarını. Hem çocuğun sorumluluk almasını sağlayan aile hem de bir hayvan alacaksa, sokaktan sahiplenmesinin daha manevi değerinin yüksek olduğunu bilen bir cocuk! Ne kadar güzel geliyor değil mi okudukça? Bir de askerde, vatanını, vatanındaki her canlıyı korumakla görevli olan adama bakın, can çekiştire çekiştire kendi ülkesinin canına zarar veriyor! Malına değil ha bakın, CANINA!

Diyecek kelimem, cümlem yok, ağlaya ağlaya yazmak istedim; hepsi bu.
Ben değişmeyeceğim, hayvanlara aşık cocuklar buyuteceğim, lütfen siz de oyle yapın. Herkese ornek olalım. Ozellikle bizden sonraki nesile…

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply