KÜLTÜR-SANAT

Ben Şimdi Ressam mı Oldum

30/05/2018

Bir yer düşünün; içeri adım attığınız an kendinizi farklı bir dünyadaymış gibi hayal ediyorsunuz.. Saatlerce mekândan ayrılmak istemiyorsunuz; üstüne üstlük oradan ayrılırken kendinizi bir sanatçı gibi hissediyorsunuz.
“Canım benim eserim, biraz önce yaptım.” “Ah evet, ben yaptım, hiçbir destek almadan hem de. Evet, çok yetenekliyim” gibi usta bir sanatçı edası takınıp, kurduğum cümlelerle dolanıp duruyorum kalabalığın içerisinde. Aman eserime bir şey olmasın, kimse bana çarpmasın, boyası bozulmasın diye zırhla örülü bir duvar eşliğinde hızlı adımlarla yürüyorum. Belki her gün yaşadığım, rutin bir olay değil bu ama bir gün de olsa kendimi ressam gibi hissettiğim bir mekândan, Studio Masterpiece’ten bahsedeceğim size.

Çöp Adam Çizemeyenlerin Bile Bir Başyapıtı Olacak!

Şehirde resim ve heykel ile ilgili çok fazla aktivite olmadığı konusunda dert yakındığım sıralarda, Studio Masterpiece’in yetkilileri tarafından aranıp bir atölyeye davet edildim. Çalışmalarını Instagram sayfalarından takip edip düzenledikleri atölyelere iç geçirirken, kendimi önlünüğü takmış, eline fırça ve paleti almış bir şekilde tuval başında buldum. Studio Masterpiece, 41 Burda AVM’nin üst katında yer alıyor. Çok şık dizayn edilmiş; içeri adım attığınız an ortama âşık oluyor, eserlere vuruluyor, fırçalara hayran kalıyor ve “Boş bir tuval bulsam da
hemen başlasam boyamaya” diye iç geçiriyorsunuz. Studio Masterpiece’de önceden resim ya da heykel yapmış olma, fırçaların boyutları hakkında yorum yapabilme, boyaları tanıyabilme gibi bir şart aranmıyor. Şahsen ben paletin nasıl tutulduğunu bile bilmiyordum gitmeden önce. Fotoğraf çekilirken sordum nasıl tutulduğunu. Belirli bir stili yokmuş.

Devamı –> Ben Şimdi Ressam Mı Oldum başlıklı yazımda sizlerle…

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply