ETKİNLİK

Belki De Sensin Kocaeli Gönüllü Buluşması

02/02/2017

Belki De Sensin; 2013 yılından itibaren kök hücre donörlüğü konusunda bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yürüten gönüllü bir proje; Kök hücre nakli yada daha bilinen adıyla kemik iliği nakli için donör bekleyen Lösemi,Lenfoma gibi kanser ve ileri düzey anemi hastaları için umut olmaya çalışan bir sosyal girişim. Önemli bir isim ve anlam taşıyor Belkide Sensin. Aranan donör adayı da Belkide Sensin, yarın kök hücre nakline ihtiyaç duyacak kişide. Tıpkı Platform kurucusu Aykut Kadir Kurt ve Sevgili eşi Dilara ile yaşadıkları süreç gibi, maalesef henüz bir kanser öyküleri yok iken çocuklar ölmesin, insanlar ölmesin diye başladıkları yolculukta hayatın acı ve ironik yüzü ile karşılaştılar ve Dilara; başkaları yaşasın diyerek bu hayattan ayrılmak zorunda kaldı.

Pek çok kurum ve özel kuruluşlarla görüşmeler yapan Belki de Sensin ekibi önemli projeler üzerinde çalışmaya devam ediyorlar oldukça kalabalık ekiplere seminerler veriyorlar, kurum çalışanlarının toplu olarak donör adayı olmalarına vesile oluyorlar (isteğe bağlı, gönüllü olan çalışanları ile), Kızılay ve İ.Ü. Çapa Kemik İliği Bankası Sağlık Ekiplerini bu guruplarla buluşturdular ve on birlerce kişiyi donör adayı yapmayı başardılar.

http://www.belkidesensin.org/destekcilerimiz/)

Belki de Sensin şu an yurt genelinde 60 şehirden 1000’in üzerinde gönüllüsü bulunan, ulusal çapta yayın organlarında kendine yer bulmuş, onlarca kurumsal destekçisi bulunan bir gönüllü topluluk haline gelmiş durumda. Ayrıca kök hücre konusunda resmi kurumlar olan Kızılay, Sağlık Bakanlığı (TürkKök Projesi kapsamında), İstanbul Kemik İliği Bankası, Ankara Kemik İliği Bankası ve Alp Şen Vakfı ile ortak çalışmalar yürütmekte.

4 yıldır Umutlu Mutlu Projesi ile Umuttepe Hastanesi’nde kalmakta olan hastalarla da ortaklaşa çalışmalar yürüten Belki de Sensin ekibi tanışma ve kendilerini anlatmak üzere yarın 19:30’da Kocaeli’de olacaklar. Yarın akşam gerçekleşecek tanışma toplantısında bugüne kadar yapılanlar konuşulacak, kök hücrenin önemi vurgulanacak ve gönüllüler ile tanışılacak.

Ben orada olacağım!

Sen de orada ol. Unutma #belkidesensin !!!

Sevgiler

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply