GEZİYORUM

Ağva’da Rüya Gibi Bir Yer | Beyaz Ev Ağva

01/02/2017

Herkese merhaba,

Bugün sizlere harika bir yerden bahsediyor olacağım. Belki birçoğunuz paylaşımlarımdan burayı artık ezberlediniz ama ben paylaşmaktan bıkmadım 🙂 Ağva’ya olan aşkım seneler öncesine dayanır. Bir organizasyon sebebiyle gitmiş ve oraya hayran kalmıştım. Her sene de muhakkak bir kez gitmek için çabalarım. Bunu bilen en yakın arkadaşlarım da beni Ağva’ya götürdü, mutluluktan bütün gün ne yapacağımı şaşırdım diyebilirim. Ki hasta halde, ailecek evde pijamayla dinlenirken bir anda kendimi Ağva’da bulmam ayrı bir güzellik olmuştu. Hem de arkadaşlarımın yanı sıra bu güzel günüme köpeğim Papyon’un da eşlik etmesi benim için cok güzel bir deneyim de oldu. İlk gezimizi de beraber yapmış olduk oğlumla. Bu bahardan sonra artık sık sık O’nu gezdiğim yerlerde, yanımda görüyor olacaksınız. Köpekle gezilecek yerler arasında önerileriniz varsa; lütfen benimle paylaşın. Şimdiden teşekkür ederiz Papyon’la beraber 🙂

Gelelim Ağva’da nereye gittik sorularına ve detaylarına…
Ağva’nın en güzel mekanlarından biri olan Beyaz Ev Ağva‘da soluğumuzu aldık bir Pazar günü. Mekana girdiğimiz anda huzurlu bir ortam olacağını anlamıştık. Mekan çok sessizdi, tabi birkaç masa vardı ama herkes sanırım o huzurun tadını çıkarmak için oradaydı. Papyon da yalnız kalmadı, mekanın köpeği kendisine tüm gün boyunca eşlik etti ve haliyle O da ilk uzun gezisinde keyifli dakikalar yaşamış oldu.

Beyaz Ev’i internetten çok takip etmiştim. Hatta işletmecisi Rengin Hanım’ın paylaştığı tüm fotoğraflara hayranlıkla bakıyordum, bir de baktım ki aynı yer; işte dedim, huzura merhaba! Beyaz Ev; şehir kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için bir numaralı adres. Beyaz Ev, Türkiye’nin ilk nörologlarından Ercüment Bakır’a ait bir yer. Ercüment Bey’in sanatsever oluşu ve resme aşık oluşu da burayı ayrı bir güzel yapmış haliyle. Ağva’da çok tanınan biri imiş vefat etmeden önce. Burayı ilk olarak kendileri kurmuş otel olarak; sonrasında ise işletmeciliği değişmiş ve şu anki otel haline gelmiş.

Otelde 7 oda bulunuyor, butik bir otel anlayacağınız. Zaten Ağva’daki her mekan böyle az sayıda odaya sahip. Kalma imkanımız olsaydı odaları size çekerdim ama çalışanları rahatsız etmemek adına odaları fotoğraflamadım.

Kahvaltıları çok güzel. Nehir yanında, geçenlere selam vererek kahvaltı yapmanın tadı bir başka. Reçellerinin birçoğu kendilerine ait, ayrıca satışı da varmış hepsinin. Hepsi doğal, çünkü kendi bahçelerinden topladıklarından yapılıyormuş. Sıcacık çay eşliğinde güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra içeriyi biraz geziyorum. İçerde aynı zamanda şömine etrafında koltuklar var, koltuklarda oturup dergi ve kitap okuyabiliyorsunuz. Saatlerce kalkmadan orada oturabilirdim. Ama zamanımız az olduğundan eve geri dönmek durumundaydık. Bu yüzden bir sonrakinde daha özel daha güzel bir günde ziyaret edeceğim oraları.

Harika bir kahvaltı sonrası uzattık ayaklarımızı nehire karşı, hafif müzikler eşliğinde kahvemizi söyledik. Türk kahvesinin sunumuna baaayıldım! Böyle harika sunumlara hayran kalıyorum. Türk kahvesini zaten ayrı bir seviyorum ama bence bir yemeği, tatlıyı ya da bir içeceği sunumu ile daha da harika bir şekle getirebilirsiniz.  Bu Türk kahvesi de kendine hayran bıraktıracak cinstendi. Sanırım ilerde evimde birçok sunumumda kullanabileceğim böyle güzel örnekler ile çoktan tanışmış oldum.

İstanbul’a 90 km uzaklığındaki Ağva’nın cennet olduğunu biliyordum ama bu kadar güzel bir butik oteli içerisinde barındırdığını bilmiyordum. Çalışanları da mekan kadar iyi ve kibar. Göksu Nehri’nin böylesine güzel izlenebildiği, aynı zamanda hem kahvenizi yudumlayıp hem de teknelerle geçenlere selam vermenin huzurunu anlatmam mümkün değil. Ayrıca evcil hayvan kabul eden mekanlar arasında olduğu için bir numaralı mekan oldu burası benim ve benim gibi hayvansever için sanırım 🙂

Ev sahiplikleri için Beyaz Ev Ağva ekibine sonsuz teşekkürler.
İnsallah en kisa zamanda tekrar ziyaretinize geleceğim..

Sevgiler

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply