KÜLTÜR-SANAT

3. İstanbul Tasarım Bienali Başlıyor | “Biz İnsan mıyız?”

20/10/2016

3. İstanbul Tasarım Bienali start veriyor! İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Enka Vakfı, Petkim ve Vitra sponsorluğunda düzenlenen “Bizi İnsan Mıyız?” bienali ; 22 Ekim’de kapılarını açıyor…. Beatriz Colomina ve Mark Wigley‘in küratörlüğünde düzenlenen bienal, 200.000 yıl boyunca ilgilenip uğraştığımız, çağımızın felsefe sorusu haline geldiği tasarım ile ilişkimizi anlatıyor. Arkeoloji, tıp, mimarlık, bilim, sanat gibi birçok dalda incelenecek olan bienal ücretsiz olarak kapılarını açmak için son günlerini sayıyor. Bienalde 6 kıta ve 13 ükeden toplam 250’nin üzerindeki katılımcının 70’in üzerinde projesi yer alacak.

İnsanlığı tasarım aracılığıyla düşünmeyi hedef alan bienalde sergilenecek projeler; tasarımın insanı ve hayatı nasıl değiştirdiği, ne gibi etkiler yarattığını da gözler önüne serecek.

Bienale ait eserler; Karaköy’deki Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Studio-X Istanbul, Depo,  Alt Sanat Mekânı ve  İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nde yer alacak. Bienal 20 Kasım tarihine kadar devam edecek. Şimdiden keyifli bir bienal dilerim.

Sevgiler

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply