KÜLTÜR-SANAT Sergi

Benim İşim Sanat

02/03/2018

Benim işim sanat. Okulum sanat. Ekmek parası kazandığım alan sanat. Haliyle kendimi geliştirme isteğim bundan. Onun dışında paylaştıklarımı paylaşanlar, bir anda kendini sanatla içli dışlı tutmaya çalışanlar, “hemen sergilere koşayım, hemen paylaşayım” cılara tek bir tavsiyem olabilir. Daha cok imrenin, daha cok özenin, daha cok kıskanın ki daha cok sergiye gidin; daha cok takip edin sanatı. Ben müzelerde ya da sergilerdeki kalabalıklıgı görünce duygulanıyorum mutluluktan. Keşke hepimiz birbirimizi bu kadar “iyi anlamda” etkilesek…

O kadar isterdim ki kıskançlığı iyi yönde değerlendirmeyi. O kadar sık görüyorum ki kıskançlıktan insanların birbirini yaraladığını, birbirini yıprattığını ve birbiri yerine geçmek için türlü oyunlar oynadığını. Geçtiğimiz günlerde böyle bir olay başıma gelince sizlerle paylaşmak istedim ben de bu sitemimi.

Ben sanat mezunuyum, sanat yönetmenliği yapıyorum ve sanatsal anlamda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. O kadar eksiğim ki aslında bakmayın sanattan bu kadar bahsedebildiğime. Senelerdir uğraşıyorum bir şekilde daha çok şey öğreneyim, daha çok bilgim olsun diye ama sanat bir derya deniz. Haliyle nerede ne varsa ve bunları ne kadar çok öğrenirsen daha da gelişiyor, daha da öğrenmek istiyorsun ve hiçbirşey yetmiyor sana aslına bakarsanız.

Ben böyle çabalarken, birşeyler öğrenmeye çalışırken; zamanında beni eleştiren insanların sanatla ilgilendiklerini görüyorum. Arkamdan dönüp ” Aman O anca sanattan anlar.” diyenlerin, “Of gene sanat paylaşıyor.” diye dert yananların sürekli sergi salonlarında olduğunu, müzelerden çıkmadığını görünce gülmekten kendimi alamıyorum. Ama seviniyorum da aslına bakarsanız. Demek ki çok güzel şeyler paylaşıyor ve takip ediliyorum ki; o kişiler de bu hayatı sevmek, bu hayatta da yer edinmek için bir çaba içerisindeler.

Keşke bütün kıskançlıklar bu kadar güzel sonuçlar doğursa.
Keşke herkes benim sanatımı takip etse ve kendileri de aynı yerleri gezse.
Sanat olması gerekenden daha da fazla değerlenir o zaman. Müzeler ve sergi salonları kalabalıklaşır; tek dileğim bu…

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply